• Rss
  • Plus
brus
Tuesday, 02 April 2019 18:06

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' odigrano je Regionalno prvenstvo Slavonije za dječake i djevojčice do 12 godina, a turnir je bio 3.ranga.

U kategoriji dječaka u prvom polufinalu Karlo Brkić (TK'' Vinkovci''), inače prvi nositelj turnira pobijedio je Mirka Škrinjara ( TK ''Brod'') sa 6:0, 6:1, dok je u drugom polufinalu Jakov Tomić (TK'' Đakovo''), drugi nositelj turnira pobijedi Emanuela Puhanića (TK ''Našice'') sa 5:7, 6:2, 6:3. U finalu turnira Karlo Brkić sa 6:0, 6:1 pobijedio Jakova Tomića i osvojio turnir u kategiriji dječaka do 12 godina.

U kategoriji djevojčica do 12 godina u prvom polufinalu Ivona Riđan (TK ''Brod''), prva nositeljica turnira pobijedila je Klaru Ančić (TK ''Vinkovci'') sa 6:2, 6:0, dok je u drugom polufinalu Nina Marić (TK ''Vinkovci''), četvrta nositeljica turnira, pobijedila Anju Janković (TK''Bosutsko'' Osijek) sa 1:6, 6:3, 6:0.U finalu turnira Ivona Riđan je sa 6:1, 6:0 pobijedila Ninu Marić i osvojila turnir u kategoriji djevojčica.

U prvom polufinalu turnira parova u kategoriji dječaka, par Fran Jelić (TK''Brod'')/ Emanuel Puhanić (TK''Našice'') pobijedio je par Jakov Rimac (TK''Vinkovci'') / Jakov Tomić (TK''Đakovo'') sa 6:2, 6:1, dok je u drugom polufinalu par Karlo Brkić (TK''Vinkovci) / Ino Horvat (TK ''Požega'') pobijedio par Jurij Tenko (TK ''Osijek '') / Fabian Đitko (TK ''Osijek'') sa 6:0, 6:1. U finalu turnira slavio je par Karlo Brkić (TK''Vinkovci) / Ino Horvat (TK ''Požega'') koji su sa 7:5, 6.1, nadigrali par Fran Jelić (TK''Brod'')/ Emanuel Puhanić (TK''Našice''), te osvojili turnir u kategoriji parova.

U prvom polufinalu turnira parova u kategoriji djevojčica, par Anja Belvanović (TK'' Đakovo'') /Ivona Riđan (TK ''Brod'') pobijedio je par Vlatka Olij (TK ''Vinkovci'') /Lara Rajković (TK'' Vinkovci'') sa 6:0, 6:0, dok je u drugom polufinalu par Nina Marić (TK ''Vinkovci'') / Anja Janković (TK ''Bosutsko'', Osijek ) dobio susret bez borbe protiv para Klara Ančić (TK'' Vinkovci'') /Dora Belvanović (TK ''Đakovo''). U finalu turnira par Anja Belvanović (TK'' Đakovo'') /Ivona Riđan (TK ''Brod'') pobijedile su par Nina Marić (TK ''Vinkovci'') / Anja Janković (TK ''Bosutsko'', Osijek ) sa 6:4, 6:2 i osvojile turnir u kategoriji parova.

Goran Jelenić i Ena Čopčić volontirali su kao glavni suci i korektno odradili posao i samostalno, a vrhovni sudac turnira bio je Vlado Vergaš.Nagrade najuspješnijima podijelio je Mario Brkić, predsjednik Teniskog kluba ''Vinkovci''.