Vladimir Stričević – Strile
1944. – 2021.

Tenisači Teniskog kluba „Vinkovci“ opraštaju se od zaslužnog člana koji je otišao u vječnost.
Poslije duge i teške borbe s bolešću napustio nas je Vladimir Stričević – Strile, jedan od osnivača našeg kluba.

Njegov doprinos radu i promidžbi kluba datira još prije ponovnog osnivanja kluba 1980. godine. Davne 1956. bio je prvak Slavonije, Baranje, Srijema i Bačke.

Doprinos Strileta u svih četrdeset godina našeg kluba od početka kada je član Osnivačkog odbora 1980. godine, kasnije predsjednik kluba, dugogodišnji trener od najmlađih uzrasta djece i veterana bio je njegova odrednica života u klubu i za klub. Više godina uspješno je vodio tenisku ekipu kluba i Veteransku ligu Slavonije.

Ulazio je godinama u red najboljih igrača u Slavoniji i svakako najbolji igrač tenisača veterana u svom vremenu. Blage naravi i susretljiv zaslužio je simpatije mnogih članova svih slavonskih klubova, a posebno našeg kluba.

Za njegov nesebičan doprinos Teniski klub „Vinkovci“ odužio mu se posebnim priznanjima. Nagrađen je Zlatnom plaketom teniskog kluba i proglašen Počasnim članom kluba.

Strile će svakako ostati u najljepšoj uspomeni generacija tenisača u Vinkovcima.